EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2005”

Vilniaus Auksakalių gildijos galerija „Meno niša“ pristato emalio meno bienalę „Vilnius 2005“.

Emalis – viena iš auksakalystės meno rūšių, o auksakalystė – taikomosios dailės šaka, Lietuvoje turinti senas tradicijas. 2005 metais sukanka 510 metų, kai įkurtas Vilniaus auksakalių cechas. Auksakalių gildijos istorija ir jos tęstinumas šiandien – svarbi bendrosios miesto kultūros dalis. Šiais metais ir galerija „Meno niša“ švenčia trečiųjų savo gyvavimo metų sukaktį.

Pažymint šias reikšmingas sukaktis, galerijoje „Meno niša“ spalio 6 d. atidaroma Tarptautinė emalio meno bienalė „Vilnius 2005“, kurioje dalyvauja menininkai iš Indijos, Japonijos, Lietuvos, Ispanijos, demonstruojantys per pastaruosius penketą metų sukurtus kūrinius.

Bienalės atidarymas – 2005 m. spalio 6 d. 18 val. Atidarymo metu bus paskelbti Grand Prix – Vilniaus miesto savivaldybės Sidabro medaliu bei Vilniaus miesto savivaldybės diplomais apdovanoti kūriniai, kuriuos išrinks iš kultūros ir visuomenės veikėjų sudaryta kompetentinga žiuri.

Galerijoje eksponuojami kūriniai suteikia retą galimybę pamatyti šiuo metu vyraujančias emalio meno tendencijas ne tik lietuvių autorių tarpe, bet ir tokių tolimų bei egzotiškų šalių kaip Japonija ar Indija, emalio kūrėjų darbus. Emalis gali būti tapybiškas ir grafiškas, erotiškas ir santūrus. Švelnių spalvų, lietuvio akiai neįprastos ispanų autorių emalės labiau panėšėja į mažosios plastikos kūrinius; tačiau emalio kūrinys gali būti suvokiamas ir kaip papuošalas pačia tikriausia šio žodžio prasme. Į akis krintantis spalvingumas, galimybė sukurti miniatiūrinį tapybos darbą ant metalo bei pačios technikos sudėtingumas paverčia emalį išskirtine metalo meno sritimi. Sukurti išties kokybišką emalį pajėgia tikrai ne kiekvienas menininkas; tam reikia ne tik idėjos, bet ir amato subtilybių išmanymo. Todėl ši pirmoji bienalė pasižymi ne kūrinių gausumu, o jų kokybe.

Drauge su bienalėje dalyvaujančiais autoriais galerijoje eksponuojama ir Kintų Vydūno kultūros centro organizuotame tarptautinio emalio miniatiūros simpoziume „Pamario ženklai“ sukurtų ir nebe pirmus metus kaupiamų darbų kolekcija.

Emalio kūriniai – puošnūs ir paslaptingi, vaizdingi ir funkcionalūs. Pirmoji tarptautinė emalio bienalė „Vilnius 2005“ gali būti traktuojama kaip rimta paraiška Vilniaus miestui ateityje tapti emalio sostine. Kodėl gi ne?

Jurgita LudavičienėComments are closed.

Pasirodė emalio bienalės „Vilnius 2020“ katalogas
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2017”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2015”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
2017/12/20 – 2018/01/12 | Šarūnės Vaitkutės juvelyrikos paroda „Širdis“
Tarptautinė emalio bienalė „Vilnius 2020“ laukia paraiškų
Pristatome IX tarptautinės emalio meno bienalės „Vilnius 2022“ virtualų 3D turą
Šv. Baltramiejaus mugė jau 9-ą kartą kviečia pažinti viduramžių ir Renesanso epochų amatų tradicijas