Edukacinė programa


VšĮ Auksakalių gildija laukia įvairaus amžiaus lankytojų, norinčių pažinti ir pasimokyti unikalios auksakalystės srities – emalio meno technikos

 

Emaliavimas – emalio technika, metalo dirbinių dengimas emaliu. Dažniausiai naudojama vario plokštelė, ant kurios (paruošus piešinį) teptuku arba mentele užtepama emalio stiklo masė, po to dirbinys degamas specialioje krosnyje 700 – 900°C temperatūroje, kol susidaro stikliška danga. Emalio tapyba – emaliavimo technika. Metalo (dažniausiai vario) paviršius iš pradžių dengiamas vienspalviu emaliu ir išdegamas krosnyje, po to ant jo kruopščiai tapoma spalvotais emaliais, kad dirbinį dar kartą išdegus išryškėtų subtilūs toniniai niuansai. Tai labai įdomi, įnoringa technika reikalaujanti pasiruošimo ir kantrybės, bet kartu suteikianti kūrybiškumo atradimo džiaugsmą.

Mokymo programa sudaryta pagal keturias amžiaus grupes. Kiekvienai grupei parengtos individualios programos ir praktinės užduotys. Emalio kūrimo technikos gali mokytis visi – nepriklausomai nuo meninio išsilavinimo ir amžiaus.

Lankytojams suteikiama galimybė:
1) Stebėti emalio degimo procesą, įgyti pagrindinių teorinių žinių.
2) Patiems susikurti darbus emalio technika.

Teorinis emalio technikos pristatymas, susipažinimas su medžiagomis trunka apie valandą.
Praktinis emalio technikos užsiėmimas trunka iki 3 valandų, tačiau norint sukurti papuošalą ar suvenyrą prireiks daugiau laiko ir pastangų. Kiekvieną užsiėmimo dalyvį galerija aprūpina darbui reikalingomis medžiagomis ir įrankiais: emaliu, vario plokštelėmis ir kt.

Emalio pamokoms galima įsigyti dovanų čekį, taip pat švęsti įvairias progas, ypatingus susitikimus kuriant emalio meno kūrinius.

Užsiėmimų vadovė – menininkė Marytė Dominaitė Gurevičienė

Emalio meno kūrimo užsiėmimai vyksta:
Emalio meno studijoje (Šv. Stepono g. 10, Vilnius) arba galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1, Vilnius)

Individualūs užsiėmimai Užsiėmimai 5 asmenų grupėje
15 Eur / 1 val.

 

 

Dėl užsiėmimų reikia susitarti iš anksto:

VšĮ „Auksakalių gildija“
+370 52 313811, +370 611 52767
info@auksakaliugildija.lt; info@menonisa.lt

 

Edukacinę emalio meno programos įgyvendinimą remia Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė

 

 

 

 
Author: Rytis Seskaitis
Copyright: Rytis Seskaitis
 
Copyright: Photo: Marius Zicius / Retouch: Asta Roscenkoviene