2011/05/26 – 2011/06/10 | Sagių paroda UNISEX

Gegužės 26 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje “Meno niša” atidaroma teminė sagių parodą UNISEX.

Parodoje dalyvauja juvelyrai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. Menininkai pristatys specialiai parodai sukurtas sages, kuriose išreikštas individualus menininko kūrybos stilius, tačiau apibrėžta papuošalo funkcija – sagė, ir tema – UNISEX.

Menotyrininkė Eglė Dean apie juvelyriką unisex: „Belytė, universali juvelyrika siejasi su modernaus gyvenimo būdu, yra jo išraiška. Lytiniai apribojimai užleidžia vietą žmogaus, asmenybės išaukštinimui, naujos, nuo lyčių nepriklausančios realybės kūrimui. Egzistenciniai klausimai tampa pirminiais, kaip ir pasirengimas laisvės pilnai ateičiai. Kas esi, iš kur, kur eini – tai tik dalis sąvokų, kurios atsiranda atmetus lytinius apibrėžimus, pakylant link humanistinių būties apibendrinimų. Žmogaus, kaip mąstančios ir giliai jaučiančios būtybės iškėlimas, atsisakant lyčių nelygybės, pasireiškia ir subtiliuose unisex juvelyrikos kūriniuose, pristatant ją-jį niveliuojančius kūrybinius bruožus. Be to, unisex stilius pasižymi ir ypatinga paslaptimi – taip užslėpti yra gaivališki troškimai ir geiduliai, vien lakoniškai nužymėti, palikti įminimui. Tai – triumfuojanti naujos asmenybės raiška, laisva ir netoleruojanti lytinių suvaržymų. Tai – jos-jo paslaptis, sudėtinga ir individuali“ .

Paslaptinga, tačiau lyčių neapribota realybė bus pristatyta 20 –ies juvelyrų sagių kolekcijoje galerijos „Meno niša“ organizuojamoje parodoje UNISEX.Comments are closed.

Pasirodė emalio bienalės „Vilnius 2020“ katalogas
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2017”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2015”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2011”
2011/11/10 – 2011/11/30 | Šiuolaikinė juvelyrika lagamine. Lietuvos menininkai Sankt – Peterburge
2016/01/07 – 2016/01/15 | Solveiga ir Alfredas Krivičiai MULTIMEDIJINĖ JUVELYRIKA
Galerijoje „Meno niša“ prasideda dviguba emalio meno šventė