Šarūnės Vaitkutės juvelyrikos paroda „Širdis“ 2017 12 20 – 2018 01 12

 

Galerija „Meno niša“ nuo gruodžio 20 d. kviečia į paskutinę šių metų parodą. Galerijoje bus pristatyta vienos aktyviausių Lietuvos metalo menininkių Šarūnės Vaitkutės autorinės juvelyrikos ekspozicija „Širdis“.

Menininkė jau daugiau nei 10 metų aktyviai kuria ir dalyvauja parodose ne tik Lietuvoje. Jos biografijoje – laimėjimai tarptautiniuose konkursuose, daugybė dalyvavimų grupinėse parodose JAV, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje.

Š.Vaitkutė turi unikalų stilių, originalią meninę kalbą ir stilistiką, kurią žiūrovas atpažįsta iš karto. Naujausioje menininkės parodoje bus pristatyti papuošalai, kuriuose susijungia emalis, auksas, sidabras – viskas autorės ir žiūrovų širdžių džiaugsmui. Menotyrininkė Jurgita Ludavičienė teigia, kad Š.Vaitkutė visuomet buvo ir yra poetė – tik ne todėl, kad būtų kada nors pastebėta kurianti eiles. Menininkės kūriniai persmelkti savitos poezijos, kuri suvokiama be žodžių.

„Š.Vaitkutė širdis mato visur. Tai ir ženklai, rodantys kelią kelionėje, radus širdies formos akmenį. Tai ir sakralūs votai, skirti kabinti ant sienos ir išreiškiantys dėkingumą. Tai ir nuo kalnų masyvo atskilęs riedulys, ir tos pačios formos egzotiško augalo lapelis. Visi jie kalba apie tą patį – laukimą, meilę, žinojimą, kad viskas bus gerai. Todėl širdies formos, gimusios tolimose ir kartais pavojingose kelionėse, regėtos svajonėse, matytos vidiniu žvilgsniu dabar atkartojamos papuošaluose, skirtuose nešioti prie širdies“, – apie menininkės naujus kūrinius pasakoja J.Ludavičienė.

Š.Vaitkutė galerijos „Meno niša“ erdvėse ruošia išskirtinę ekspoziciją, ant medžių šakų menininkė sukomponuos pakabukus, žiedus, seges ir votus.

Paroda veiks nuo gruodžio 20 d. iki sausio 12 d.Comments are closed.

EMALIO BIENALĖS „VILNIUS 2020“ 3D TURAS
Paroda VIENAS GRAMAS AUKSO | 2011 12 13 – 12 31
Šiuolaikinė Lietuvos juvelyrika Portugalijoje | 2010 10 09 -11 13
Elzė Sakalinskaitė juvelyrikos darbų paroda AUKSO GIJOM KLOTA… | 2010 09 30 – 11 02