Pristatome IX tarptautinės emalio meno bienalės „Vilnius 2022“ virtualų 3D turą

 

Nespėjusiems apsilankyti IX tarptautinėje emalio meno bienalėje „Vilnius 2022″ arba tiems, kurie emalio  meno negana, kviečiame dar kart apsidairyti parodoje virtualiai! 3D turą pradėkite paspaudę ČIA.

XI tarptautinė Vilniaus emalio bienalė šįkart turi pagrindinę temą „Impresija“. Emalio technika kuriantys menininkai prisimena stipriausią gyvenime patirtą įspūdį, grįžta į praeitį ir perkelia savo impresiją į meno kūrinius. Impresija – tai kūrinys, paremtas įspūdžiu ar nuotaika, teigia bienalės kuratorė, juvelyrė M. Dominaitė. Bienalėje dalyvauja 29 autoriai iš 8 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Ukrainos, Vokietijos, Izraelio, Venesuelos, pristatantys net 74 kūrinius.  2023 metų sausio mėnesį IX tarptautinės emalio meno bienalės kūriniai keliaus į Panevėžio miesto dailės galeriją.

Emalio technika – senesnė už krikščionybę; išlikusi amžiams bėgant, palikusi pėdsaką istorijoje, žavėjusi pasaulio galinguosius, ji neišnyksta ir šiuolaikiniame pasaulyje. Tačiau emalio kūrinius pamatyti galime nedažnai: šiai technikai reikia susikaupimo, gebėjimo improvizuoti ir išmanymo. Tačiau Vilnius ypač privilegijuotas: čia juvelyrinis emalis sužiba kas du metus rengiamoje emalio bienalėje – didžiausiame profesionaliame šiai juvelyrikos sričiai skirtame renginyje. Prasidėjusi 2005 m., bienalė pergyveno ekonomines krizes ir pandemiją, keitėsi dalyvių skaičius ir šalių geografija, bet emalis išliko. Šiemet Tarptautinė Vilniaus emalio meno bienalė galerijoje “Meno niša” rengiama jau devintąjį kartą.

XI tarptautinė Vilniaus emalio bienalė šįkart turi pagrindinę temą “Impresija”. Šiemet emalio technika kuriantys menininkai prisimena stipriausią gyvenime patirtą įspūdį, grįžta į praeitį ir perkelia savo impresiją į meno kūrinius. Impresija – tai kūrinys, paremtas įspūdžiu ar nuotaika, teigia bienalės kuratorė, juvelyrė Marytė Dominaitė. Bienalėje dalyvauja 29 autoriai iš 8 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Ukrainos, Vokietijos, Izraelio, Venesuelos, pristatantys net 74 kūrinius.  XI tarptautinėje emalio bienalėje žiūrovai galės pamatyti įvairius emalio naudojimo būdus: subtilų pertvarinį emalį, įžūlų pramoninį emalį, palyginti įvairių šalių menininkų kūrybos manierą ir pažiūrėti, kokie gi yra giliausi jų gyvenimo įspūdžiai.

Čia emalis derinamas su medžiu, gintaru, brangiaisiais akmenimis, video ar lakštiniu auksu. Jis persikelia ant varinių indų ir knygų viršelių, netikėtai tampa tapybos darbu ar erdvine skulptūra, akina spalvomis ir vilioja technikos subtilumu. Ikonos, akiniai, skulptūrėlės, plaketės, segės, objektai pasakoja apie menininkų vizijas ir perteikia prisiminimus. Kūriniai, pristatomi devintojoje bienalėje, akivaizdžiai demonstruoja, jog šiai technikai išties nėra ribų.

dr. Jurgita Ludavičienė, IX tarptautinės emalio meno bienalės kuratorė.

 

Vilniaus emalio meno bienalės organizatorius – VšĮ Auksakalių gildija, kuri yra Vilniaus dailiųjų amatų ir mugių programos dalyvė.
Bienalę finansuoja ir galerijos „Meno niša“ rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.Comments are closed.

Solveiga ir Alfredas Krivičiai MULTIMEDIJINĖ JUVELYRIKA | 2016 01 07-15
Juvelyrė Marytė Dominaitė: dirbti su emaliu – tai tarsi skaityti gerą detektyvą
EMALIO BIENALĖS „VILNIUS 2020“ 3D TURAS
Atidaroma tarptautinės emalio bienalės „Vilnius 2020“ paroda