IX tarptautinė Vilniaus emalio meno bienalė „Vilnius 2022” laukia paraiškų

 

IX tarptautinė Vilniaus emalio meno bienalė „Vilnius 2022“ – vienintelis profesionaliajam emalio menui skirtas renginys Vilniuje. Vykstanti nuo 2005 m., ji jau įsitvirtino lietuviškame juvelyrikos žemėlapyje. Tai puiki proga žiūrovams ir juvelyrikos profesionalams pamatyti žymių Lietuvos ir užsienio metalo menininkų kūrybą.

Per visą laikotarpį, bienalėje dalyvavo šimtai menininkų iš įvairių pasaulio šalių – Latvijos, Estijos, Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Japonijos, Venesuelos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Gruzijos ir kitų. Bienalėje dalyvauja žymūs lietuvių metalo menininkai: Šarūnė Vaitkutė, Vita Pukštaitė-Bružė, Marytė Dominaitė (Gurevičienė), Tadas Deksnys, Neringa Poškutė-Jukumienė ir kt., reprezentuojantys lietuvių emalio meną, palaikantys jo tęstinumą.

IX-osios emalio bienalės tema – impresija. Kaip teigia bienalės kuratorė, Marytė Dominaitė (Gurevičienė) – „Kurdamas menininkas patiria pasitenkinimą, galėdamas įgyvendinti sumanymus ir tikisi šį jausmą perteikti žiurovui, spalviniu ar techniniu kūrinio sprendimu. Impresija – lotyniškai Impressio, tai meno kūrinys, perteikiantis asmenišką įspūdį ar nuotaiką.“

Kviečiame visus emalio meno kūrėjus, kurie puoselėja gilias šio meno tradicijas tapti emalio meno bienalės dalimi ir siūlyti kūrinius šiose kategorijose: tradicinėje emalio technikos kategorijoje (cloisonne ir kt) bei emalis – konceptualiai (juvelyrika, objektai, plaketės ir kt.).

Paroda bus pristatyta ne tik galerijoje „Meno niša“, tačiau 2023 m. sausio mėnesį keliaus į Panevėžio miesto dailės galeriją.

Dalyvio paraiškų rasite čia bei nuostatas dalyviams, Paraišk kartu su 1-3 kūrinių nuotraukomis, laukiame iki rugpjūčio 3 d. 2022 m., el. paštu emaliobienale@auksakaliugildija.lt.

Atrinktus dalyvius IX-ai tarptautinei emalio meno bienalei informuosime iki rugpjūčio 10 d.

Bienalės organizatorius – VšĮ Auksakalių Gildija
VšĮ Auksakalių gildija yra Vilniaus dailiųjų amatų ir mugių programos dalyvė

Bienalę finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Kuratorės – Marytė Dominaitė ir dr. Jurgita Ludavičienė
Koordinatorė – Gabija Tarabilda

 Comments are closed.

EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2017”
Pasirodė emalio bienalės „Vilnius 2020“ katalogas
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2015”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
Galerijoje „Meno niša“ prasideda dviguba emalio meno šventė
Tarptautinė emalio bienalė „Vilnius 2020“ laukia paraiškų
2003/12/01 – 2003/12/19 | Solveiga ir Alfredas Krivičiai juvelyrikos paroda VOTAI