Anna Fanigina sagių paroda OMNIA MUTANTUR, NIHIL INTERIT | 2010 06 15 – 07 10

Jausmų transformacija laiko tėkmėje – tokią idėją pateikia dizainerė juvelyrė iš Latvijos Anna Fanigina parodoje pristatanti sidabrinių segių su auksinėmis smeigėmis kolekciją. Segė, tarsi simbolis, ryškaus įspūdžio veriančio mūsų sielą, kaip brangus prie širdies prisegtas jausmas, kaip laiko momentas virtęs brangenybe.

Segėse naudojamos senovinės fotonuotraukos ir kopijos senų papuošalų šiandien įgauna naują prasmę. Greta brangakmenių įdėti subraižyti seni stiklai, išimti iš močiutės sagių ar surasti Murano salos pakrantėje, kiekvienas jų įgauna nepakartojamą vertę, nepriklausomai ar būtų rastas ar dailininkės sukurtas. Žmonių, laivų, balandžių siluetai, sena ir nauja, brangu ir pigu, subtilu ir brutalu – viskas susipina į vientisą žvilgančiai besikeičiančią srovę.

Savo kūrinius žyminti ženklu VERBA, Anna Fanigina ir šį kartą neatsisako verbalinio savo darbų žymėjimo – ant kiekvienos segės kitos pusės galima perskaityti kolekcijos pavadinimo „Omnia mutantur, nihil interit“ nuotrupą, kuris dažniau nuspėjamas nei perskaitomas.Comments are closed.

1-oji Lietuvos šiuolaikinės dailės kvadrienalė: juvelyrikos paroda | 2005 06 29 – 07 15
V TARPTAUTINĖ EMALIO MENO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
Šiuolaikinė Lietuvos juvelyrika Portugalijoje | 2010 10 09 -11 13
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2005”