2016/01/07 – 2016/01/15 | Solveiga ir Alfredas Krivičiai MULTIMEDIJINĖ JUVELYRIKA

Sausio 7 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijoje „Meno niša” pristatysime naujausią Solveigos ir Alfredo Krivičių projektą – interaktyvi multimedijinė juvelyrika. Menininkų pora yra konceptualios juvelyrikos šalininkai.

Garsūs menininkai „Meno nišos” parodose visuomet stebinę konceptualiais sprendimais ir atpažįstami iš kūrinių, kuriuose naudoja daiktus, ready – made: lėlių barbių veidų sagės, žiedai su skutimosi peiliukais, išžadėtuvių žiedas su pelenais, ar 28 kg. duonos kepalų parodoje „Vienas gramas aukso“ ir kt. Naujausioje parodoje pristatys „nudaiktintą“ juvelyriką ir susitelks į vaizdinį. Pasitelkiant video, tekstą ir garsą, kompiuterinę grafiką ir netgi animaciją sagės ar kiti papuošalai taps interaktyvia bendravimo priemone, o juvelyrika bus pristatyta kaip multimedijos sritis.

“Lietuvoje taikomosios dailės srityje (ypač tekstilėje), sukurta puikių, konceptualių, tarpdisciplininių meno kūrinių. Deja, į juvelyriką vis dar žiūrima kaip į specifinę sritį, kurios meninę vertę lemia daugiausiai amato aspektai, nekreipiant dėmesio į vyraujančias šiuolaikinio meno tendencijas

Vienas iš projekto tikslų — pateikti kitokį juvelyrikos supratimą ir jos egzistavimo būdą, tuo labiau, kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pakelti juvelyriką į visiškai naują, interaktyvų lygį. Šiais laikais didžiąją dalį informacijos apie juvelyriką (ir meną apskritai), gauname vaizdų pavidalu. Vis mažiau žmonių realiai mato meno kūrinius, tačiau jų atvaizdus pamato milijonai. Meninės juvelyrikos objektai egzistuoja kaip unikalus kūrinys, ir tik informacinių technologijų bei žiniasklaidos dėka jis gali pasiekti žmones, daryti įtaką kultūrai. Paradoksalu, tačiau po visą pasaulį išplitę vaizdai nesumažina jo unikalumo. Vaizdai, o ne daiktai vis labiau formuoja realybę.

Šiuo projektu stengiamasi praplėsti juvelyrikos, kaip vienos iš socialinių medijų suvokimo, bei jos panaudojimo ribas, kad juvelyrika taptų ne tik papuošalu, bet ir interaktyvia bendravimo priemone.” – parodą pristato menininkai.

Nuotraukoje: Sagė “Trečia akis”, auksas, video kilpa

 Comments are closed.

Pasirodė emalio bienalės „Vilnius 2020“ katalogas
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2017”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2015”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
2014/09/15 – 2014/09/19 | Tarptautinis emalio meno simpoziumas “Ugnies pertvarų labirintai”
Šv. Baltramiejaus mugė jau 9-ą kartą kviečia pažinti viduramžių ir Renesanso epochų amatų tradicijas
2021/03/16-03/31 | VIII tarptautinė emalio bienalė „Vilnius 2020“
2013/11/05 – 2013/11/18 | Juvelyrika kūnui. Šiuolaikinė kroatų juvelyrika