Anna Fanigina (Latvija) paroda „LAIVŲ SĄRAŠAS“

 

Auksakalių gildijos galerijoje „Meno niša“ Latvijos juvelyrė Anna Fanigina pristatys naujausių kūrinių parodą „Laivų sąrašas“.

Lietuvių pamėgta kūrėja, Vilniuje rodys juvelyriką, įkvėptą Homero kūrinio „Iliada“, kurio antrojoje giesmėje ir minimas garsusis laivų sąrašas. Šios parodos idėja menininkei kilo prieš kelis metus apsilankius Graikijoje, kai kiekviename žingsnyje ji buvo apsupta graikiškų rašmenų. Tai jau antroji A.Faniginos paroda galerijoje „Meno niša“, pirmojoje menininkė pristatė išraiškingą segių kolekciją su brangakmeniais.

A.Fanigina daugiau nei dešimtmetį kuria juvelyriką, pažymėtą ženklu VERBA („žodis“). Verbalinis kūrinių, žiedų, auskarų ir kitų aksesuarų, žymėjimas lotyniškais rašmenimis jau seniai tapo menininkės vizitine kortele. A.Fanigina teigia, kad graikiška kolekcija „Laivų sąrašas“, tai lyg naujos, jaudinančios kelionės pradžia.

Vilniuje pristatomą kolekciją „Laivų sąrašas“ sudaro sidabro ir elektriumo žiedai, paženklinti naudojant mikrograviravimo techniką. Kiekvienas jų simbolizuoja tarsi mažą laivą, kuris plaukia kartu su jumis arba lieka ant piršto, kaip ištikimas draugas, padedantis atremti kasdieninių rūpesčių bangas. Kolekcijos žiedai pažymėti specialiais „vandens ženklais“ – graikiška fraze, citata arba žodžiais, kalbančiais apie visais laikais aktualius ir tikrus dalykus – palankų vėją, drąsą, meilę ir džiaugsmą. Šias patirtis dažnai parsivežame pabuvę prie jūros ir dažnai kelionėje patirtus jausmus bandome išsaugoti kuo ilgiau. Todėl kolekcijos „Laivų sąrašas“ žiedai, tai galimybė įprasminti svarbias tas patirtis.

A.Faniginos parodos kūriniuose panaudoti marinistiniai akmenys, tai akvamarinas, heliodoras, topazas, kvarcas. Su jūra ir vandeniu susijusią juvelyrikos kolekciją papildo rankų darbo stiklinės, sukurtos pagal specialų užsakymą, naudojant stiklo pūtimo technologiją. Šias stiklines menininkė taip pat paženklino graikiškais rašmenimis, turinčiais simboliškas prasmes.

Annos Faniginos paroda „Laivų sąrašas“ veiks 2016 gruodžio 16 d. – 2017 m. sausio 6 d. galerijoje „Meno niša“ (J.Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius).

 

Author: Vladimir Svetlov
Aperture: 9
Camera: Canon EOS 5D Mark III
Iso: 100
Orientation: 1


Comments are closed.

Atidaroma tarptautinės emalio bienalės „Vilnius 2020“ paroda
Tarptautinis emalio meno simpoziumas VILNIUS’2012 | 2012 09 10 -09 29
Šiuolaikinės lietuvių juvelyrikos paroda Kroatijoje | 2013 10 04 – 10 18
V TARPTAUTINĖ EMALIO MENO BIENALĖ „VILNIUS 2013”