Atidaroma tarptautinės emalio bienalės „Vilnius 2020“ paroda

Nuo kovo 16 d., antradienio, galerija „Meno Niša“ kviečia į aštuntosios tarptautinės emalio bienalės „Vilnius 2020“ dalyvių parodą. Parodoje lankytojai galės pamatyti 30-ies menininkų emalio darbus juvelyrikos, metalo ir skulptūros objektus, atkeliavusius iš  Latvijos, Lietuvos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Gruzijos.

„Galerija „Meno niša“ emalio bienalę organizuoja jau penkiolika metų, per kuriuos Vilnius tapo ryškiu emalio meno centru, atpažįstamu ir žinomu tarp Rytų ir Vakarų Europos sostinių, emalio meno profesionalų ir gerbėjų. Nuo pat pradžios, emalio meno bienalėje „Vilnius”  dalyvavo šimtai emalio meno menininkų iš daugiau nei 30 įvairių pasaulio šalių bei žemynų”, – teigė jau devynioliktus veiklos metus skaičiuojančios galerijos „Meno niša“  vadovė Diana Stomienė.

Ilgametė bienalės kuratorė, garsi juvelyrė Marytė Dominaitė taip pat pabrėžė, kad tarptautinė emalio bienalė garsina Vilniaus miestą ir Auksakalių cechą, kuris šiemet mini 525 m.  įkūrimo metines. Pasak M.Dominaitės, emalio bienalės parodos galerijoje „Meno niša“ visuomet susilaukdavo didelio lankytojų dėmesio, parodos kūrinius įsigydavo ne vienas emalio meno gerbėjas.

Dalyvauti tarptautinėje emalio bienalėje „Vilnius 2020“ buvo atrinkti 30 menininkų kūrinių. Juos vertino ir laureatus išrinko tarptautinė ekspertų komisija, kurią sudarė pirmininkė, dailėtyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė, filosofė, dailės kritikė dr. Pillė Veljataga ir dailėtyrininkė iš Rusijos dr. Perfilyeva Irina Yu.

Vertinimo komisijos nutarimu už naujas idėjas emalio mene apdovanota ilgametė bienalės dalyvė Šarūnė Žygienė, už konceptualų emalio kūrinį – Neringa Poškutė-Jukumienė, o už tradicinį emalio technikos panaudojimą apdovanojimas nukeliavo į  Mantvydo Lasinsko rankas. Vilniaus miesto mero padėkomis už gintaro ir emalės suderinimą apdovanota Dovilė Žydelienė, už idėjos aktualumą – Marytė Dominaitė, o už ryškiausią debiutą apdovanojimas atiteko Gruzijos menininkui Nikoloz Gamkhitashvili.

„Akivaizdu, jog menininkai išlaiko ryšį su tradicija, siekiančia pirmą tūkstantmetį prieš Kristų ir išlikusia neužmiršta, bėgant amžiams. Kita vertus, sunku būtų ją užmiršti – emalio technikos prabanga, puošnumas ir reiklumas atmintyje išlieka ilgam. Kita vertus, menininkai naudoja emalį šiuolaikiškiems konceptualiems darbams sukurti“, – teigė komisijos pirmininkė  dr. Jurgita Ludavičienė.

Emalio bienalę organizuojanti galerija „Meno niša“ dirba pagal Vilniaus dailiųjų amatų ir mugių programą; projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.   Su visais bienalės dalyvių darbais galite susipažinti Auksakalių gildijos puslapyje Auksakaliugildija.lt, kuriame rasite ir elektroninę katalogo versiją čia arba  paskyroje Facebook.com/auksakaliugildija.

Tarptautinės emalio bienalės „Vilnius 2020“ dalyvių darbų paroda galerijoje  „Meno niša“ veiks nuo kovo 16 dienos.  Apsilankę parodoje, lankytojai galės įsigyti ir emalio bienalės dalyvių darbų katalogą bei patinkančius meno kūrinius. Galerijos darbo valandos II-V 12:00–18:00 val.

 

Emalio bienalę organizuojanti galerija „Meno niša“ dirba pagal Vilniaus dailiųjų amatų ir mugių programą;

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba
Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė

Council of culture  

 Comments are closed.

Adolfas Šaulys. Paroda GRAND FREE | 2014 03 20 – 04 12
Anna Fanigina (Latvija) paroda „LAIVŲ SĄRAŠAS“
MENAS EMALIO VIRTUVĖJE 1000˚C | 2013 02 07 – 02 15
Elzė Sakalinskaitė juvelyrikos darbų paroda AUKSO GIJOM KLOTA… | 2010 09 30 – 11 02