2015-12-12 – 2015-12-20 | Emalio meno paroda „Cloissone emalis iš Gruzijos“

2015 m. gruodžio 12–20 d. tik vieną savaitę galerijoje „Meno niša“ veiks gruzinų emalio meno paroda „Cloissone emalis iš Gruzijos“. Oficialus parodos pristatymas ir atidarymas gruodžio 14 d., pirmadienį, 17 val. 

Tbilisyje įsikūrusi specializuota emalio meno galerija „Ornament“ su Vilniaus galerija „Meno niša“ bendradarbiauja jau daugiau nei dešimtmetį ir šiemet vėl kvies grožėtis ypatingais emalio meno kūriniais: papuošalais, paveikslais, ikonomis, atliktais cloissone technika.

Gruzijos emalio meno meistrai yra reikšmingos ir pačios kruopščiausios emalio technikos – pertvarinio emalio lyderiai, kurių darbai pasižymi nepriekaištinga kokybe ir idėjų gausa. Emalio menas vystytis pradėjo dar VIII a., klestėjimo piką pasiekė XI-XII a., o štai XV a. emalio technikos raida netikėtai baigėsi ir net, kaip buvo manoma, išnyko. Tačiau Gruzijos emalio menas yra puikus tradicijų išsaugojimo ir technikos ištobulinimo pavyzdys, mat šiuo metu Gruzijos Valstybiniame dailės muziejuje Tbilisyje saugoma senojo pertvarinio emalio meno kūrinių kolekcija yra laikoma viena vertingiausių pasaulyje. Emalis grįžo tik XX amžiaus antroje pusėje, taigi dabar galerijos „Ornament“ tikslas yra atkurti ir skleisti Gruzijos emalio meno tradicijas visame pasaulyje.

„Ornament“ yra bene vienintelė tokia specializuota emalio meno galerija Gruzijoje, siekianti ne tik suteikti žinių apie senąsias šios technikos subtilybes, bet ir pristatyti originalias naujoves, sudominti senųjų kūrinių interpretacijomis ir prikelti juos naujoviškose, šiuolaikinėse formose. Emalio meną drąsiai galima laikyti neatsiejama šiuolaikinio Gruzijos meno dalimi.

Galerija „Meno niša“ taip pat yra vienintelė vieta Lietuvoje profesionaliai dirbanti su emalio meno sklaida ir edukacija. Neseniai galerijoje vyko emalio meno bienalė šiais metais pritraukusi rekordinį skaičių lankytojų, besidominčių emalio meno naujovėmis. Gruzinų paroda yra dar viena proga galerijoje „Meno niša“ susitikti su šia karališka technika. Gruziniškas emalis, rafinuotas ir puošnus, išsiskleidžia prieš akis visa spalvų ir formų įvairove, atnešdamas į šlapią ir tamsą lietuvišką gruodį  šilumą ir spindesį.

Gruzinų emalio paroda galerijoje „Meno niša“ veiks tik vieną savaitę. Kviečiame nepraleisti progos pamatyti ir įsigyti visame pasaulyje vertinamus gruzinų emalio meno kūrinius nuo gruodžio 12 iki  20 dienos.Comments are closed.

Pasirodė emalio bienalės „Vilnius 2020“ katalogas
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2017”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2015”
EMALIO BIENALĖ „VILNIUS 2013”
2014/09/15 – 2014/09/19 | Tarptautinis emalio meno simpoziumas “Ugnies pertvarų labirintai”
2013/12/18 – 2014/01/04 | NE 1 gr. AUKSO juvelyrika, objektai, grafika
2016/01/07 – 2016/01/15 | Solveiga ir Alfredas Krivičiai MULTIMEDIJINĖ JUVELYRIKA
2010/12/13 – 2010/12/31 | Paroda VIENAS GRAMAS AUKSO